четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 5
home Вести

Доаѓаат дожд и грмежи- погледнете до кога ќе траат

Доаѓаат дожд и грмежи- погледнете до кога ќе траат

Во следните два дена во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи.

Во сабота се очекува на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурите ќе бидат во постепен пораст.

Коронавирус