среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Вести

Доаѓа продолжен викенд, идниот понеделник неработен ден

Доаѓа продолжен викенд, идниот понеделник неработен ден

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 11 октомври 2020 година (недела), Денот на народното востание, е државен празник.

Понеделник, 12 октомври е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Најнови вести

Коронавирус