четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Доаѓа пеколно време, па пороен дожд и грмежи- ова е прогнозата на УХМР

Доаѓа пеколно време, па пороен дожд и грмежи- ова е прогнозата на УХМР

Утре и во четврток времето ќе биде сончево и многу топло со пораст на дневната температура.

Во петок и за време на викендот во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Најнови вести