петок, 5. март 2021. Вести денес: 88
home Вести

Доаѓа големо разочарување- еве какво време не очекува до крајот на неделата

Доаѓа големо разочарување- еве какво време не очекува до крајот на неделата

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните часови.

Во среда времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови.

Времето во четврток променливо облачно со повремен локален дожд, додека во петок времето ќе биде сончево со умерена облачност.

Коронавирус