петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 10
home Вести

Доаѓа дождот во Македонија- временска прогноза на УХМР

Доаѓа дождот во Македонија- временска прогноза на УХМР

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

Значителна промена на временската состојба се очекува од четврток, кога ќе преовладува претежно облачно и постудено време со врнежи од дожд.

Тогаш дневната температура дополнително ќе опадне за уште 5 до 7 степени.

Коронавирус