среда, 8. декември 2021. Вести денес: 116
home Вести

ДОАЃА ДОЖД: Какво време не` очекува во наредните денови? (ФОТО)

ДОАЃА ДОЖД: Какво време не` очекува во наредните денови? (ФОТО)

Времето во Македонија од утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Утре попладне, во текот на ноќта и во среда ќе има врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер.

Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер, особено во југоисточните делови каде се очекува да наврнат над 35л/м2.

Променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд.

Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Еве какво време не` очекува во наредните 3 дена.

 

Коронавирус