недела, 5. јули 2020. Вести денес: 9
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

До вчера 40 степени, денеска 19: Температурен шок, ова е состојбата попладнево

До вчера 40 степени, денеска 19: Температурен шок, ова е состојбата попладнево

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветер.

Максималната температура ќе се двужи од 26 до 33 степени.

Во Скопје променливо облачно и ветровито со засилен северен ветер и температура до 28 степени.

Во петок се уште ќе има услови за локален дожд. Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

Ова се моменталните температури. Денеска некаде и 19 степени, додека до вчера живата на термометарот покажуваше 40. Мора да признаеме, спуштањето на температурите навистина добро ни дојде на сите по пеколот.

Парламентарни избори 2020