четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

До среда сончево време, од четврток нови промени

Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи од 12 до 20 степени.
До среда сончево време, од четврток нови промени

Времето до крајот на денот ќе биде умерено облачно, во западните и североисточните делови со локален дожд. Ќе дува умерен, а ноќеска слаб до умерен ветер од западен правец, информира УХРМ.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи од 12 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 4 до 18 степени.

До среда времето ќе биде претежно сончево, а дневната температура ќе биде во значителен пораст. Нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува кон крајот на работната седмица.

Најнови вести

Коронавирус