сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 73
home Вести

ДО ПЕТОК СТАБИЛНО И ТОПЛО: Какво време не’ очекува за викендот?

ДО ПЕТОК СТАБИЛНО И ТОПЛО: Какво време не’ очекува за викендот?

До петок ќе се задржи стабилно и потопло време.

По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност, особено в четврток.

Од УХМР најавуваат дека за време на викендот се очекуваат повремени врнежи од дожд, а дневната температура ќе биде во опаѓање, особено од недела.

Коронавирус