сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

До петок сончево време, од сабота голема промена

До петок сончево време, од сабота голема промена

До петок ќе се задржи стабилно и потопло време. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла, особено во четврток.

-Локални врнежи од дожд и заладување се очекуваат од сабота, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури утре ќе се движат од 2 до 9 степени, а дневните од 12 до 21 степен.

Во Скопје и околината утринската температура утре ќе достигне до 6 степени, а дневната до 17 степени.