сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 48
home Вести

До петок сончево време до 28 степени, од викендов големо наоблачување и дожд

До петок сончево време до 28 степени, од викендов големо наоблачување и дожд

Топло време со мала до умерена облачност ќе преовладува во следните денови во поголем дел од Македонија. Услови за изолирана појава на краткокраен дожд ќе има само во западните делови од државата.

Максималните температури ќе достигнат до 28 степени во петок.

Поголемо наоблачување со локален дожд се очекува за време на викендот и во почетокот на следната недела.