четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 9
home Вести

ДО ПЕТОК: Какво време не` очекува?

ДО ПЕТОК: Какво време не` очекува?

Утре претпладне ќе има повремен локален дожд и ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во среда ќе биде стабилно со засилен југозападен ветер.

Во четврток и петок ќе преовладува променливо облачно и свежо време со слаб локален дожд и засилен северен ветер.

ЕУРО 2020

Македонија