недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

До крајот на неделава топло, од понеделник ќе застуди и ќе врне

До крајот на неделава топло, од понеделник ќе застуди и ќе врне

Стабилно и топло време со мала до умерена облачност, најавуваат метеоролозите за следните денови. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и на повеќе места ќе надминувааат 20 степени.

Според УХМР, под влијание на влажен и постуден бран во понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи промена на времето.

На места ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег и ќе дува умерен до засилен ветер. Врнежите ќе продолжат и во вторник, а температурите ќе бидат во значително опаѓање.

Коронавирус