среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Вести

До крајот на неделава сончево и топло до 37 степени

До крајот на неделава сончево и топло до 37 степени

Сончево и топло време со температури и до 37 степени и висок УВ индекс, најавуваат синоптичарите до крајот на неделава.

Во наредните денови, според УХМР, е можна и мала до умерена локална облачност. Во четврток ќе има услови за локален краткотраен дожд и појава на грмежи.

loading...

Најнови вести