сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 45
home Вести

До каде оди злобата на партиските послушници на СДСМ (ФОТО)

До каде оди злобата на партиските послушници на СДСМ (ФОТО)

Партискиот твитерџија на СДСМ, Влатко Васиљ ликува на повторниот притвор на поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков. Но, Васиљ не е осамен во ваквите размислувања. На него му се придружува и поранешниот новинар Боби Илиевски.

Партиско- независниот твиреџија Васиљ откако беше најпрво во Влада па на свое барање го раскина мандатот и премина во град Скопје нема апсолутно никаков твит против сегашната власт на СДСМ. Но, тоа е разбирливно ако се знае дека Васиљ освен што е вработен во кабинетот на градоначалникот Шилегов, тој исто така е пикнат во Управен одбор во едно од многуте претпријатија на Градот. Дојде животот за Васиљ.

Поранешниот новинар Боби Илиевски исто како Васиљ освен што се “замара“ со членовите на ВМРО-ДПМНЕ ништо нема напишано против оваа власт на СДСМ. Тој во јавноста стана познат откако јавно го навредуваше поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски.