петок, 9. декември 2022. Вести денес: 177
home Вести

До четврток сонце, следниот викенд снег и дожд- еве како време не` очекува

До четврток сонце, следниот викенд снег и дожд- еве како време не` очекува

Суво и релативно топло ќе биде времето до четврток. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината.

Денес преку ден температурата ќе го достигне 15-тиот степен.

Во Скопје максималната температура денес ќе достигне до 10 степени.

Веќе од четврток се очекува зголемување на облачноста и опаѓање на температурата на воздухот.

Од следниот викенд, УХРМ најавува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег.

Qatar 2022