сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ДО 11 ЧАСОТ: Излезноста е 9,45 проценти – Во Битола, Прилеп и Куманово досега гласале по околу 3.500 граѓани

ДО 11 ЧАСОТ: Излезноста е 9,45 проценти – Во Битола, Прилеп и Куманово досега гласале по околу 3.500 граѓани

Излезноста на гласачките места до 11 часот, според податоците од Државната изборна комисија, е 9,45 проценти.

Според досега обработените податоци со кои располага ДИК, до пресекот во 11 часот своето гласачко право го оствариле 49.862 граѓани.

Претседателот на ДИК, Александар Даштевски на првата прес конференција ги повика граѓаните да излезат и да го остварат своето гласачко право избирајќи градоначалници за локалните самоуправи.

Коронавирус