четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 74
home Вести

Дневно имаме по 40 починати и над 1000 заболени од коронавирус, а Филипче и Заев си тераат партиски состаноци

Дневно имаме по 40 починати и над 1000 заболени од коронавирус, а Филипче и Заев си тераат партиски состаноци

Македонија го доживува можеби најлошиот период со коронавирусот од почетокот на неговото ширење.

Повеќе од еден месец, земјава брои дневно над 1.000 заболени, а во последно време и по 40 починати на ден.

Но ваквите податоци наместо да ги загрижи актуелниот министер за здравство Венко Филипче и првиот човек на Владата Зоран Заев, нив народски кажано „мува не ги лази“.

Имено без никаков срам, Заев и Филипче си тераа партиски состаноци во седиштето на СДСМ.

Коронавирус