среда, 25. мај 2022. Вести денес: 156
home Вести

Директорот на ЗОО Скопје најави карантин

Директорот на ЗОО Скопје најави карантин

Директорот на скопската зоолошка градина, Ѓорги Гелетановски на социјалните мрежи најави карантин.

Како што објави во својот статус карантинот би бил од 21 часот навечер па се до 5 часот наутро.

Ваквиот статус на Гелетановски доаѓа по денешниот не славен рекорд со заразени од коронавирус.

Најнови вести

Коронавирус