недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Директорот на Телма: Не изманипулира гангстерски полусвет

Директорот на Телма: Не изманипулира гангстерски полусвет

Директорот и уредник на Телма, Атанас Кироски, кој беше дел од Шарената револуција вели дека луѓето кои седумдесетина дена протестирале за поддршка на СЈО се брутално изманипулирани од еден „обичен гангстерски полусвет“.

Коронавирус