четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 46
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

home Вести

Директорот на струшката болница и вработените “ја победија“ короната, на работа без маски

Директорот на струшката болница и вработените “ја победија“ короната, на работа без маски

Директорот на болницата во Струга, Арменд Арслани, кој е и поранешен заменик-министер за здравство, покажува голема недоговорност на работното место.

Тој е доктор по општа медицина и специјализант по урологија и уролошка хирургија. Како доктор многу добро знае дека Македонија е далеку од победа над коронавирусот и дека мерките за заштита во затворен простор не се укинати. На работа во болницата си доаѓа и седи без маска.

И не е сам во таквото прекршување на протоколите. Вработените исто така се однесуваат како пандемијата да е завршена, па во болницата седат целосно незаштитени.

Коронавирус