понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 151
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

„Директорот на Шутка да биде уапсен, а Дескоска да поднесе оставка од морални причини“

„Директорот на Шутка да биде уапсен, а Дескоска да поднесе оставка од морални причини“

Новинарот Саше Димовски во разговор за Алфа зборуваше за последните случувања за случајот Рекет, згаснувањето на СЈО, како и за моменталната состојба во провосудниот систем.

Погледнете го целиот разговор: