вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 168
home Вести

Директорот на прилепската Болница изгуби нерви заради прашањата на Алфа

Директорот на прилепската Болница изгуби нерви заради прашањата на Алфа

„Трагајќи по потврда на информацијата, објавена од проф. д-р Дејан Трајковски дека Прилеп според процентот на новозаразени пациенти станува нов Вухан, а кој изнесува 60 насто од тестираните, директорот на прилепската Болница д-р Драган Богоески изгуби нерви и целосно ја загуби контролата, па вербално и со висок тон, пред бројни сведоци, се нафрли на нашата екипа. Тој освен што одби да одговори на поставеното прашање, се закани и дека во иднина влезот во Болницата за нашата телевизија, многу лесно може да биде забранет“, пренесува телевизија Алфа.

– Политички поени да прајте од Алфа..Ти реков, повеќе нема тебе да ти давам интервју, рекол д-р Драган Богоески, директор на Болницата.

Целиот текст може да го прочитате на АЛФА

Коронавирус