вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 228
home Вести

Директорката на Инфективна клиника: Ме плашат бројките на заразени и тешко болни

Директорката на Инфективна клиника: Ме плашат бројките на заразени и тешко болни
ФОТО:СДК

Растот на бројот на заразени од корона вирус во нашата земја ја вознемири целата јавност во Северна Македонија.

Директорката на Инфективната клиника, Милена Стефановиќ вели дека е загрижена поради таквата состојба.

„Јас сум клиничар и нормално е дека ме плаши новиот број на заразени и тешки болни. Тоа повлекува потреба од целокупен здравствен систем на лекари, персонал помошен, простор. Тоа се треба да биде педантно за пациентите“, истакна Стефановиќ во гостувањето на Алфа ТВ.

Најнови вести

Локални избори 2021