сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Директорката Билјановска од „пациентите пред сѐ“, до свесен распространувач на коронавирусот (ВИДЕО)

Директорката Билјановска од „пациентите пред сѐ“, до свесен распространувач на коронавирусот (ВИДЕО)

Министерот за здравство Венко Филипче кој денеска откри дека директорката на клиниката за кожни болести во Скопје е заразена со коронавирусот, пред една година на својот Фејсбук профил споделил видео од истата директорка.

Во истото таа вели дека пациентите се пред сѐ.

-„Пациентите пред сѐ! Тоа е моето основно мото и желба во која најголем дел од животот сум инвестирала“, вели д-р Нина Цаца Билјановска (Nina Caca Biljanovska), дерматовенеролог и докторка на медицински науки, која во моментов е актуелна медицинска директорка на Клиниката за Дерматовенерологија во Скопје.

Покрај извршувањето на нејзината директорска дејност, таа сѐ уште ја извршува и здравствената дејност. Понеделник и четврток се двата дена во неделата, кои ги посветува на пациентите, стоше во неговиот пост на Фејбсук уште пред една година.

Коронавирус