недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

Директор од СДСМ најави дека Пендаровски ја нема неговата поддршка, Џеват Исеини ќе гласа за Блерим Река

Директор од СДСМ најави дека Пендаровски ја нема неговата поддршка, Џеват Исеини ќе гласа за Блерим Река

Џеват Исени: На овие избори мојот глас ќе го дадам за тој што ќе гласа мојот почитуван другар др. Арбен Таравари Ветеран и функцционер на СДСМ, кој е и актуелен претседател на бордот директори на ПУИК, Џеват Исени, се огласи на соијалната мрежа Фејсбук, изразувајќи ја неговата поддршка и глас за кандидатот за Претседател на Македонија кој е поддржан од Арбен Таравари, односно Алијансата за Албанците, просесорот Блерим Река, споделувај ќи на неговиот профил слики за поддршка од собирот на Алијансата во Струга. – На овие избори мојот глас ќе го дам таму каде што ќе гласа мојот почитуван другар др. Арбен Таравари. Господинот Зијадин Села заслужува поддршка. Зошто на 27 април додека он се бореше со животот, и лидерот на СДСМ Зоран Заев крвареше со неговите пратеници некој се радуваше и се смееја. Зато на овие избори ќе гласам токму така како јас што мислам, стои на Фејсбук статусот на Исени.

Коронавирус