вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Димовски: Заврши времето на нивните нарачки, ќе нема веќе Катици

Димовски: Заврши времето на нивните нарачки, ќе нема веќе Катици

Илија Димовски на Твитер се осврна на актуелната состојба со Законот за обвинителство.

Заканата на Дескоска дека ќе бараат начин да прескокнат негативна одлука по нивната идеја да имаат рекетарско и уценувачко партиско обвинителство е потврда за безвластие.

Каков страв презентира самата, не е ни свесна.

Заврши времето на нивните нарачки, ќе нема веќе Катици, напиша Димовски.

 

 

Најнови вести

Коронавирус