сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Вести

Димовски: Вице-евро-рекордери во полнење кутии на гласање, кривична одговорност мора да има!

Димовски: Вице-евро-рекордери во полнење кутии на гласање, кривична одговорност мора да има!

ВИЦЕ-ЕВРО-РЕКОРДЕРИ ВО ПОЛНЕЊЕ КУТИИ НА ГЛАСАЊЕ – КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ МОРА ДА ИМА. Ова го пишува на својот Фејсбук профил, Димитар Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

-Избирачко место во општина Струга, с. Велешта (да, она познатото село). Од 18.30 до 19 часот “гласале” вкупно 199 гласачи или на секој “гласач” му биле доволни по 9 секунди за да “гласа”.#ОЈО мора да го испита и овој случај, порача Димовски.

Коронавирус