понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 158
home Вести

Димовски: Тие што бараа измени на закон сега го кршат, во кампања министри секој ден промовираа нешто

Димовски: Тие што бараа измени на закон сега го кршат, во кампања министри секој ден промовираа нешто

„Ние во еден сегмент имаме и ретрограден процес во спроведување на избори. Во периодот кога нападот кон претходната власт беше интензивен, се донесоа закони со кои што во изборен период беше забрането министрите во Владата да учествуваат во промоција на проекти, како и започнување на проекти, камен темелници и.т.н. Ние имавме неколку изборни процеси наназад во коишто тоа се почитуваше, но на овие избори тоа не го видовме“, истакна Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната дебатна емисија на ТВ21.

Тој вели дека на овие избори секојдневно се гледало како министри одат на промоција на проекти.

Во продолжение целата изјава:

Најнови вести