вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Димовски со честитка по повод денешниот празник

Димовски со честитка по повод денешниот празник

Во деновите на најголемиот христијански празник, кога ја славиме победата над смртта, го живееме и едно од најтешките времиња за Македонскиот народ, за македонскиот идентитет, самоспознание и самопочит. Македонскиот народ никогаш не бил по поделен, по понижен, по осиромашен и по обесчестен, напиша на Фејсбук, Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус