вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 171
home Вести

Димовски: Помислив дека ќе се пофалат дека вработиле 40.000 граѓани, а тие само гледаат колку ажурирани членови имаат

Димовски: Помислив дека ќе се пофалат дека вработиле 40.000 граѓани, а тие само гледаат колку ажурирани членови имаат

„Јас пак помислив дека ќе се пофалат дека се вработени нови 40.000 граѓани на Република Македонија. Или, дека се вакцинирани 40.000 луѓе против ковид. Ама, всушност, на нив народот не им е пред очи, не го гледаат. Си ги гледаат само сопствените интереси.
Добро утро.“

Фејсбук статус на Димитар Димовски

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија