среда, 14. април 2021. Вести денес: 74
Во живо

Изјава на Мицкоски

home Вести

Димовски: Нема потреба од институции, Заев може сам

Димовски: Нема потреба од институции, Заев може сам

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, на својот Твитер профил ја коментира денешната прес-конференција на премиерот.

Тој оценува дека, нема потреба од институции бидејќи Заев мисли дека може сам.

„Да живее демократијата!!! Зоран Заев донесе Закон, избра обвинител, закажа седници во Собрание.. Нема потреба од институции, може сам, порача Димовски.

Коронавирус