среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 124
home Вести

Димовски ги повика граѓаните на утрешниот протест: Се гледаме на барикадите

Димовски ги повика граѓаните на утрешниот протест: Се гледаме на барикадите

Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук ги повикува сите граѓани утре да им се придружат на протестот организиран од партијата.

-Се гледаме на #барикадите.
Затоа што монструмите се на слобода, додека патриотите кои ја бранеа Македонија и Уставот на Република Македонија, неправедно обвинети и осудени, гнијат по занданите!
Но и против неправдите за сите други неправедно осудени и обвинети браќа и сестри во политички мотивирани и монтирани судски процеси; против реваншизмот кој го прави власта врз нивните неистомисленици; и против политичкото насилство и терор кои ги спроведува мафијата на власт.
Среда, 23-ти Септември, пред Министерството за правда, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Се гледаме на #барикадите.
Затоа што монструмите се на слобода, додека патриотите кои ја бранеа Македонија и Уставот на…

Posted by Dimitar Dimovski on Tuesday, September 22, 2020

Најнови вести

Коронавирус