четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 200
home Вести

Димовски: Добровечер слободна Македонијо!

Димовски: Добровечер слободна Македонијо!

Добровечер слободна Македонијо! – оваа порака преку својот Фејсбук профил ја објави Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.

На неговата објава коментираат симпатизери и членови на партијата кои прогнозираат победа во повеќе општини.

Коронавирус