четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 164
home Вести

Димовски до Александрова: Немојте да го лажете народот, датум за ЕУ нема да има ниту во март

Димовски до Александрова: Немојте да го лажете народот, датум за ЕУ нема да има ниту во март

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски реплицирајќи и на Емилија Александрова и порача на пратеничката да не го лаже народот, бидејќи датум за ЕУ нема да има ниту во март и со Закон за обвинителство и без Закон за обвинителство.

Датум нема да има истакна тој бидјеќи амбасадорите многу добро ги знаат деталите за случајот „Рекет“, многу добро, потенцираше пратеникот. Тие вели, Димовски знаат каде и во кој град заврши торбата Луј Витон, токму поради ова датум нема да има ниту во март.

Коронавирус