петок, 13. декември 2019. Вести денес: 0
home Вести

Димовски: Да потпишеш Договор и за возврат да добиеш само тапшање и неколку убави зборови од ЕУ, е доволна причина да признаеш промашена стратегија

Димовски: Да потпишеш Договор и за возврат да добиеш само тапшање и неколку убави зборови од ЕУ, е доволна причина да признаеш промашена стратегија

Пратеникот Илија Димовски на својот Твитер профил објави статус поврзан со одбивањето на Македонија за отпочнување на преговори со ЕУ.

-Да потпишеш договор како оној од Нивици и за возврат да добиеш само тапшање и неколку убави зборови од ЕУ (што и беше причина за договорот и референдумот) е доволна причина да признаеш промашена стратегија. Лани ни одложија за една година, годинава за пола.

Димовски имено во следниот негов пост на Твитер вели и дека е оптимист за во октомври годинава…, но и дека ЕУ и удри шамар на Владата…