понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 35
home Вести

Димковски допатува со луксузно возило кај земјоделците кои одат со скинати патики (ФОТО)

Димковски допатува со луксузно возило кај земјоделците кои одат со скинати патики  (ФОТО)

Лозарите денеска излегоа на протест и го блокираа патот кај Росоман.

Тие таму се затекнаа со министерот за земјоделство Трајан Димовски, а разочараните земјоделци не пропуштија прилика да побараат оставка од него.

Земјоделците освен оставката беа гневни и разочарани од луксузот во кои ужива министерот додека лажно ветува брда и долини на земјоделците само за да остане во удобната фотелја.

Имено тие беа разочарани од неговото пристигнување на протестот со луксузно возило, бидејќи како што велат самите додека тие одат со скинати патики и се борат за нивните права, тој удобно ужива на својата фукнција.

Локални избори 2021