недела, 5. декември 2021. Вести денес: 104
home Вести

Димков: Со овој договор Грција веќе нема да попушти за ништо

Димков: Со овој договор Грција веќе нема да попушти за ништо

Врз основа на овој договор Грција веќе нема да попушти ништо. Кога зборувавме подобар договор ВМРО-ДПМНЕ да одлучуваше немаше да прифати ваков договор, појасни Трајче Димков, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, при гостување на „Само Вистина“.

Димков образложи дека оваа влада е за една употреба. За една намена, тоа да им биде јасно на сите. Дури и ако си го браниме сопственото име, Зошто некој да не критикува за тоа? Сериозно сум тажен за тоа што ми се случува. Со овој договор ние создаваме нова држава, потенцираше Димков.

Коронавирус