понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 178
home Вести

Димков: СДСМ не победи на избори, оваа влада е за една употреба

Димков: СДСМ не победи на избори, оваа влада е за една употреба

Рејтингот искрено, односно резултатите ви се лоши на сите области. Сите закони што ги правите, што ги предлагате според мене и според анализите гледам дека има слаба реализација, потенцира Трајче Димков, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата при гостувањето на „Само Вистина“.

Димков појасни дека ВМРО-ДПМНЕ стои на ставот дека не прифаќа промена на името, и оти за него лично тоа е неприфатлива варијанта.

-Може да зборуваме за се и сешто и за многу работи. Ние не велиме дека се почнува од Македонија меѓутоа со спогодбата, со договорот со Бугарија и со многу други работи на Македонија и се стопираат некои историски моменти кои сме ги имале. Значи не е така чесно. На изборите не победивте. Затоа зборувам дека сте Влада за една употреба. Се направи коалиција со намера ова да се случи, посочи Димков. 

Коронавирус