понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Димков: Добро е што власта предводена од СДСМ ги поддржува реформите и законите кои биле направени од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Димков: Добро е што власта предводена од СДСМ ги поддржува реформите и законите кои биле направени од страна на ВМРО-ДПМНЕ

На денешната собраниска седница пртаеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Трајче Димков за Централниот регистар за населението посочи дека оваа реформа е позната многу поодамна и е по препорака на ЕУ и Европската Комисија за која многу долго работела и претходната влада која беше предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

-Добро е што на некој начин некогаш власта на СДСМ продолжува со одредени реформи и проекти кои претходно биле направени од страната на власта предводена од ВМРО-ДПМНЕ, истакна пратеникот Димков.

Тој додаде дека е добро што се продолжи оваа реформа, и таквите закони и таквите реформи во иднина ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи.

Коронавирус