вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 121
home Вести

Димитров утре ќе го информира Иванов за договорот за името

Димитров утре ќе го информира Иванов за договорот за името

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов утре ќе оствари средба со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров во врска со договорот постигнат за спорот за името.

Од Кабинетот на претседателот Иванов информираат за МИА дека кај нив е пристигнато барањето за средба од Министерството за надворешни работи и оти средбата ќе се одржи утре во 10 часот.

Коронавирус