четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Димитров со скршеница на рамото: 48 години сепак не биле исто што и 20

Димитров со скршеница на рамото: 48 години сепак не биле исто што и 20

Заменикот на Претседателот за европски прашања, Никола Димитров, се здобил со тешка повреда на рамото. Тој се заблагодари до сите вработени на клиниките на коишто беше третирана скршеницата.

-Огромна благодарност до хирурзите, анестезиолозите, медицинските сестри, болничарите и целиот прекрасен и посветен тим на ортопедија, ургентен, траума и карил (Тоарилуц) што се погрижија скршеницата на моето рамо да биде само една голема лекција за во иднина. 48 години сепак не биле исто што и 20, напиша Димитров на социјалните мрежи.

Најнови вести

Локални избори 2021