сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 35
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

home Вести

Димитров со хвалоспеви, воодушевено цитира мисли на Заев

Димитров со хвалоспеви, воодушевено цитира мисли на Заев

„Министерот и носител на ИЕ на коалицијата Можеме, Никола Димитров го цитираше својот лидер Зоран Заев, со тоа воодушевувајќи се на неговото храбро лидерство. Димитров во творечки занес напиша:

„ЗОРАН, ЗА ЕДЕН ОД ГОЛЕМИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ НА КОИ РАБОТЕВМЕ ЗАЕДНО ПОСЛЕДНИВЕ ТРИ ГОДИНИ МИ РЕЧЕ: „КОЛКУ СЕ ПОГОЛЕМИ ПРЕЧКИТЕ, ТОЛКУ ПОГОЛЕМА ЌЕ БИДЕ РАДОСТА ЗА УСПЕХОТ КОГА ЌЕ ГИ НАДМИНЕМЕ!” ОДИМЕ НАПРЕД!“, НАПИША ДИМИТРОВ НА ФЕЈСБУК.

Најнови вести

Коронавирус