четврток, 23. март 2023. Вести денес: 154
home Вести

Димитров се пофали дека се„лактувал“ со Дендиас

Димитров се пофали дека се„лактувал“ со Дендиас

Шефот на дипломатијата во заминување, Никола Димитров, објави на својот Фејсбук профил дека вчера за време на работната посета на Грција, во Атина имал средба со неговиот грчки колега Никос Дендиас.

-Разговаравме за добрите билатерални односи и можноста да ја исполниме новата страница на пријателство со конкретни проекти од заеднички интерес. Зборувавме и за нашата ЕУ иднина, актуелните прашања во регионот и во светот, со акцент на пандемијата и како да се справиме со предизвиците со кои сите се соочуваме, напиша Димитров.

За чудо на граѓаните и надвор од неговата востановена пракса, Димитров никаде не ја спомна Сееверна…

loading...

Најнови вести