вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Вести

„Диме Предавник“ испишано пред домот на пратеникот на СДСМ во Аеродром (ВИДЕО)

„Диме Предавник“ испишано пред домот на пратеникот на СДСМ во Аеродром (ВИДЕО)

По протестите кои вечерва се одржаа пред домот на пратеникот Далибор Богдановски од Сопиште, жителите на општината Аеродром протестираа и пред домот на пратеникот од СДСМ Диме Велковски.

„Предавник, предавник“, „Нејќам два, нејќам три, еден јазик сакам ја“, „Излези момче“ беа само дел од слоганите кои ги скандираа насобраните пред станот на пратеникот од СДСМ во Аеродром.

Тие пред неговиот дом на плочникот со спреј испишаа и „Диме Предавник“.

Најнови вести