вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Дилери паднаа во рацете на полицијата

Дилери паднаа во рацете на полицијата

ОВР Свети Николе поднесе кривична пријавa против И.С.(42) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и против Д.Т.(25), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“.

На 18.08.2020, И.С. му продал хероин на Д.Т., а истиот ден полициски службеници извршиле претрес во домот на Д.Т., каде бил затекнат А.Ј., при што кај нив бил пронајден хероинот.

Најнови вести

Коронавирус