недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 56
home Вести

ДИК СО НОВИ БРОЈКИ: Еве колкава е излезеноста до 17 часот во Македонија

ДИК СО НОВИ БРОЈКИ: Еве колкава е излезеноста до 17 часот во Македонија

Излезноста во вториот круг на претседателските избори до 17 часот е за 4% повисока отколку во истото време во првиот круг.

Според официјалните податоци на ДИК соопштени на прес-конференцијат во 17 часот, во вториот круг излегле 38,26% од запишаните гласачи.