вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Вести

ДИК ги соопшти последните бројки- Еве колкава е излезноста до 17 часот

ДИК ги соопшти последните бројки- Еве колкава е излезноста до 17 часот

Од 7 часот утрово до 17 часот, на денешните претседателски избори гласале вкупно 496.774 граѓани со право на глас.

Тоа е вкупна излезност од 35,13%.

Ова се резултатите од информации пристигнати од  79,73% од избирачките места.

 

Коронавирус