четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Вести

Девојката на Саздо добила закани за сведочењето за неговото убиство

Девојката на Саздо добила закани за сведочењето за неговото убиство

Во Кривичниот суд денес започна судењето за убиството на младиот Никола Саздовски – Саздо.

Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала закани во однос на сведочењете за настанот, девојката на Никола Саздовски одговорила позитивно.

-Ми се јавија на телефон во училиште, не знам кој ми се јави, рекла таа.

Инаку таа била присутна на лице место кога се случил настанот и е прв сведок кој треба да даде исказ за убиството на Саздо.

Најнови вести