петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 198
home Вести

Девојка падна на бината среде митингот на Шилегов – тој ја виде и продолжи да зборува како ништо да не се случило (ВИДЕО)

Девојка падна на бината среде митингот на Шилегов – тој ја виде и продолжи да зборува како ништо да не се случило (ВИДЕО)

На вечерашниот митинг на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов падна жена, а тој ја виде и продолжи со својот говор.

Имено Шилегов на митингот кој го имаше пред граѓаните на Скопје во паркот Ибни Пајко додека говореше за идните проекти кои им ги ветува на граѓаните девојка од непознати причини падна од бината веднаш зад Шилегов, а тој ја виде и продолжи да зборува како ништо да не се случува.

Засега не е позната состојбата на девојчето, додека на социјалните мрежи граѓаните го обвинуваат Шилегов за несовесен и неодговорен.

Локални избори 2021